منو اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع گلدیس ، ورودی دوم ، طبقه دوم - تلفن : 31317558 - 031
پوستر

می خواهم روانکاوی بشوم

روان درمانی تحلیلی بر پایه روانكاوي بنا نهاده شده است.
روان درمانی تحلیلی یکی از انواع روان درمانی است که وجه مشخصه آن صحبت کردن با درمانگری است که آموزش دیده تا به دقت بشنود و فکر کند. هدف از این درمان، فهمیدن الگوهای تکراری رفتارها و انگیزه در پسِ آنهاست. در واقع رواندرمانگرهای تحلیلی بیشتر الگوهای ارتباطی فرد را در رابطه با افرادی که در زندگی فعلی او هستند، در گذشته بوده اند و در رابطه با درمانگر تکرار می شوند را به مراجع نشان می دهند و از این طریق امکان تغییر در زندگی حال را فراهم می آورند.

شخصیت امروز ما متأثر از شخصیت و خویشتنی است که از زمان کودکی در ارتباط با محیط اطرافمان شکل پيدا كرده است. از زمان کودکی ما راههایی را برای ايجاد و نگهداري از ارتباط با پدر و مادر، خواهر و برادر، دوستان و همکلاسیها دروني کردهایم. این راه و روشها بر نگرش و طرز برخورد ما در زمان حال تأثیر بسزایی دارد که از بیشتر آنها به طور كاملاً هشیارانه آگاه نیستیم. با کمک درمانگر ما کم کم متوجه این تجربیات میشویم و در می‏یابیم که چه اتفاقی برای ما افتاده است.

روان درمانی تحلیلی به نوعی روان درمانی اطلاق می شود که در آن با بررسی عمیق و تحلیل وضعیت روانی فرد سعی می شود به او در غلبه بر مشکلات هیجانی کمک شود.این مشکلات هیجانی به صورت علایم روانشناختی نظیر افسردگی و اضطراب،مشکل در ارتباط با دیگران،کار کردن،توانایی عشق ورزیدن،خشنودی از زندگی،و اعتماد به نفس خود را نشان می دهند.در این نوع درمان سعی بر ان است که فرد بتواند با اگاهی از مکانیسمهای ناخوداگاه بروز این علائم بر انها چیره شود

. از طرف دیگر گاهی برخی این احساس را دارند که یک چیزیشان هست اما نمیدانند چه. احساس میکنند حالشان خوب نیست اما نمیدانند چرا و به نوعی احساس مبهمی از حال بد داشتن دارند. این افراد بارها به طور جدی به این احساس فکر کردهاند و یا با سوالات مستقیم اطرافیان روبرو شدهاند که آنها میپرسند: تو چت شده؟، چرا اینقدر ناراحتی؟، چرا همش تو خودتی؟ و بسیاری سوالات آزار دهندۀ دیگر. اما نتوانستهاند پاسخ روشنی برای این سوالها داشته باشند. رواندرمانی تحلیلی به شما کمک خواهد کرد علت این ناراحتیهای مبهم را پیدا کنید و در جلسات درمان برای رفع آنها تلاش کنید؛ البته با همراهی و کمک درمانگرتان.

رواندرمانی تحلیلی به فرایندی گفته که میشود که میتواند طولانی مدت و گاهی وقتها کوتاه مدت باشد


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع گلدیس ، ورودی دوم ، طبقه دوم موبایل ۰۹۱۳۱۷۰۷۲۵۴
تلفن : 31317558 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

درباره دکتر میردامادی

دکتر مطهره میردامادی دانش آموخته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است . اوپس از اتمام دوره پزشکی عمومی وارد دوره دستیاری تخصصی در رشته اعصاب و روان این دانشگاه شد و در سال 1388 بورد تخصصی این رشته را با موفقیت کسب کرد.

سپس دوره های تخصصی زوج درمانی و روانکاوی را زیر نظر اساتید برجسته کشوری طی کرد .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465