منو اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع گلدیس ، ورودی دوم ، طبقه دوم - تلفن : 31317558 - 031
دکتر مطهره میردامادی | متخصص اعصاب و روان | مهارت حل مساله

مهارت حل مساله

همه ما در زندگی فردی و اجتماعی خود مان با مسایل و مشكلات متعددی مواجه می شویم. در واقع زندگی چیزی جز روند پیاپی مواجه شدن با مسایل و مشكلات و تلاش برای حل و فصل آنها نیست. بنابراین وجود مشكل در زندگی طبیعی است و هر كسی در زندگی خود با مشكلاتی روبرو می شود

برخورداری از توانایی لازم برای حل موفقیت آمیز مسایل موجب می شود تا اعتماد به نفس نان بیشتر شده و احساس ارزشمندی بیشتری پیدا كنید. ولی اگر فاقد مهارتهای لازم برای حل مشكل باشید یا از روش های نامناسب و معیوب برای حل مسایل خود استفاده نمایید، در سازگاری با محیط اطرافتان دچار مشكل شده و بهداشت روانی شما تهدید خواهد شد. كسب مهارت حل مساله شما را قادر می سازد تا به طور سازنده با مشكلات زندگی برخورد كنید.

قدم اول در حل موفقیت آمیز مشكل این است كه این ادراك را در خودتان پرورش دهید كه " تو می توانی مشكلت را حل كنی". معمولا وقتی مشكلی برای ما پیش می آید مخصوصا اگر آن مشكل مهم باشد ،دچار نگرانی و دستپاچگی می شویم . در چنین حالتی نمی توانیم خوب فكر كنیم و بنابر این نمی توانیم راه حل خوبی برای مشكل خود پیدا كنیم . موانع شناختی حل مساله موثر:

تفسیر وجود مشكل به عنوان نشانه ضعف درونی ، بی كفایتی و بی استعدادی خود سرزنش خود اجتناب از مشكلات به جای حل آن

رفتار تكانشی ناامیدی و درماندگی ناتوانی در پیش بینی رفتارها و پیامدهای آننمونه هایی ازمقابله مسئله مدارعبارتند از :اقدام به عمل نمودنفعالیت خاصی انجام دادنراهنمایی گرفتنمشورت كردنبرنامه ریزی كردنجمع آوری اطلاعاتمطالعه كردناستفاده از روش حل مسئلهفكر كردن و....


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع گلدیس ، ورودی دوم ، طبقه دوم موبایل ۰۹۱۳۱۷۰۷۲۵۴
تلفن : 31317558 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

درباره دکتر میردامادی

دکتر مطهره میردامادی دانش آموخته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است . اوپس از اتمام دوره پزشکی عمومی وارد دوره دستیاری تخصصی در رشته اعصاب و روان این دانشگاه شد و در سال 1388 بورد تخصصی این رشته را با موفقیت کسب کرد.

سپس دوره های تخصصی زوج درمانی و روانکاوی را زیر نظر اساتید برجسته کشوری طی کرد .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465